עמוס טלמון

מנצח
מנהל מוזיקלי של הסדרה הסימפונית הגדולה


שנת 1999 מצינת את תחילת דרכו של עמוס טלמון כמנצח. במקביל להדרכה אשר קיבל ממנצחים כגון איתי טלגם, גל אלתרוביץ' וזאב דורמן, החל טלמון מנצח על מיטב התזמורות בישראל: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות-השידור, התזמורת הקאמרית הישראלית ועוד.

בשנת 2000, יסד טלמון את קרן מלאכי המוזיקה הרצליה במטרה לעודד סולנים ישראלים צעירים. שבוע כיתות אמן עם הסופרנו האיטלקיה קטיה ריצ'רלי ובסיומו קונצרט גאלה עם התזמורת הסימפונית ירושלים תחת שרביטו של טלמון, בהיכל התרבות תל-אביב הינו דוגמה מאלפת.

בשנת 2001 נענה טלמון להזמנת ראש העיר הרצליה למלא את היכל אמנויות הבמה הרצליה בתוכן מוזיקלי קלאסי: טלמון חנך את האולם בקונצרט חגיגי עם הקאמרית הישראלית ומאז הוא מקיים בהיכל את הסדרה הסימפונית הגדולה אשר זו לה העונה השביעית.

הסדרה הסימפונית הגדולה מארחת את מיטב התזמורות בישראל- הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, הסימפונית ירושלים רשות-השידור, הקאמרטה הישראלית, התזמורת הסימפונית חיפה ועוד.

בנוסף, מארחת הסידרה את מיטב הסולנים הצעירים בישראל יחד עם סולנים אורחים ומנצחים מהשורה הראשונה בזירה הבינלאומית.
 עמוס טלמון

בנוסף לפעילותו בסדרה הסימפונית הגדולה מופיע טלמון גם מחוץ לישראל:
פעמים רבות הופיע במילנו (אולם ורדי) עם התזמורת הסימפונית האיטלקית גוידו קנטלי וכן עם הפילהרמונית של פוזנן, הפילהרמונית של וורוצלב, הפילהרמונית הבלטית גדנסק, התזמורת הסימפונית של רדיו פולין, הפילהרמונית של פילזן, הפילהרמונית צ'כיה-צפון, התזמורת הסימפונית של ציריך, התזמורת הסימפונית של רדיו צ'כיה, בנדה סימפוניקה מדריד, התזמורת הסימפונית של בייג'ינג, הסימפונית של סנקט-פטרסבורג, הסימפונית של גרוסטו, תזמורת פילהרמוניה פראג, הפילהרמונית של ווסטפאליה (גרמניה), הסימפונית של קורדובה, הסימפונית של טסלוניקי, הפילהרמונית של ארמניה, הפילהרמונית בטייפה, טיואן, הסימפונית של קלגנפורט, אוסטריה, התזמורת הסימפונית של ניו-אינגלנד, ארה"ב.
בעתיד הקרוב כוללות תוכניותיו של טלמון הופעות עם הסימפונית של מינכן, הפילהרמונית יאנצ'ק (צ'כיה),הסינפוניטה של סלובקיה, התזמורת הסימפונית ירושלים, פילהרמוניה טורונטו, הסינפוניטה של ברלין, הפילהרמונית הקאמרית של ברלין, התזמורת הפילהרמונית של קוריאה, הפילהרמונית של ורונה, איטליה, הסימפונית מנאוס, ברזיל, הפילהרמונית בלגרד,הסימפונית של בארי, תזמורת אירופה המאוחדת, מילנו, הסימפונית של אקסטרמדורה, ספרד, התזמורת הפילהרמונית של הפסטיבל הבינלאומי בברגמו, התזמורת הפילהרמונית של אירופה, גרמניה ועוד.

טלמון כבר הופע בכמה שביוקרתיים מקרב אולמות הקונצרטים: מהיכל התרבות תל-אביב, דרך אולם הקונצרטים בעיר האסורה בבייג'ינג וכלה באולם 'טונהאלה' ציריך ובאולם 'רודולפינום', פראג ובקרנגי-הול, ניו-יורק.
בעתיד מתוכנן טלמון להופיע בוינה, טורונטו, ברלין ועוד.